3.WEDNESDAY LEAGUE 2 - STARTS 6TH OCTOBER 2021 (ENTRIES OPEN) - SEASON 2022
3.WEDNESDAY LEAGUE 2 - STARTS 6TH OCTOBER 2021 (ENTRIES OPEN) - SEASON 2022 - Current Standings (Fixtures)
Team | Pld | W | L | D | FF | FA | F | A | Dif | B | Pts | |
1
| MASTER K FC | 18 | 15 | 3 | 0 | 0 | 0 | 130 | 76 | 54 | 0 | 45 Points:
|
2
| CHOW BUNNIES FC | 18 | 14 | 4 | 0 | 0 | 0 | 101 | 64 | 37 | 0 | 42 Points:
|
3
| HONEYBADGERS utd | 16 | 11 | 3 | 2 | 0 | 0 | 134 | 88 | 46 | 0 | 35 Points:
|
4
| THE BENCHWARMERS | 16 | 8 | 8 | 0 | 0 | 0 | 85 | 101 | -16 | 0 | 24 Points:
|
5
| DANONE UNITED | 13 | 6 | 6 | 1 | 0 | 0 | 72 | 64 | 8 | 0 | 19 Points:
|
6
| BALL TERRIERS | 14 | 6 | 8 | 0 | 0 | 0 | 77 | 82 | -5 | 0 | 18 Points:
|
7
| 9 DISCIPLES UTD | 14 | 6 | 8 | 0 | 0 | 0 | 77 | 87 | -10 | 0 | 18 Points:
|
8
| RAKASH utd | 13 | 5 | 8 | 0 | 0 | 0 | 69 | 84 | -15 | 0 | 15 Points:
|
8
| SCOREGASM UNITED | 16 | 5 | 11 | 0 | 0 | 0 | 104 | 119 | -15 | 0 | 15 Points:
|
10
| COBRAS | 18 | 0 | 17 | 1 | 0 | 0 | 43 | 127 | -84 | 0 | 1 Points:
|
Results
Wednesday 06 Oct 2021 | ||||
INTRO CUP 1ST RND | ||||
19:00 | COBRAS | 9 DISCIPLES UTD | ||
INTRO CUP 1ST RND | ||||
19:45 | SCOREGASM UNITED | CHOW BUNNIES FC | ||
INTRO CUP 1ST RND | ||||
19:45 | MASTER K FC | DANONE UNITED | ||
INTRO CUP 1ST RND | ||||
20:15 | THE BENCHWARMERS | BALL TERRIERS |
Wednesday 06 October 2021 | |
19:00 MONTEAGA STEEL | |
INTRO CUP 1ST RND | |
COBRAS | |
9 DISCIPLES UTD | |
19:45 SUZUKI | |
INTRO CUP 1ST RND | |
SCOREGASM UNITED | |
CHOW BUNNIES FC | |
19:45 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
INTRO CUP 1ST RND | |
MASTER K FC | |
DANONE UNITED | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
INTRO CUP 1ST RND | |
THE BENCHWARMERS | |
BALL TERRIERS | |
Wednesday 13 Oct 2021 | ||||
18:15 | COBRAS | DANONE UNITED | ||
19:30 | 9 DISCIPLES UTD | CHOW BUNNIES FC | ||
19:30 | SCOREGASM UNITED | MASTER K FC | ||
20:15 | THE BENCHWARMERS | RAKASH utd |
Wednesday 13 October 2021 | |
18:15 SUZUKI | |
COBRAS | |
DANONE UNITED | |
19:30 SUZUKI | |
9 DISCIPLES UTD | |
CHOW BUNNIES FC | |
19:30 MONTEAGA STEEL | |
SCOREGASM UNITED | |
MASTER K FC | |
20:15 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
THE BENCHWARMERS | |
RAKASH utd | |
Wednesday 20 Oct 2021 | ||||
18:15 | COBRAS | BALL TERRIERS | ||
18:15 | HONEYBADGERS utd | DANONE UNITED | ||
19:31 | RAKASH utd | COBRAS | ||
19:45 | 9 DISCIPLES UTD | MASTER K FC | ||
20:15 | THE BENCHWARMERS | SCOREGASM UNITED | ||
20:15 | COBRAS | CHOW BUNNIES FC |
Wednesday 20 October 2021 | |
18:15 SUZUKI | |
COBRAS | |
BALL TERRIERS | |
18:15 MONTEAGA STEEL | |
HONEYBADGERS utd | |
DANONE UNITED | |
19:31 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
RAKASH utd | |
COBRAS | |
19:45 SUZUKI | |
9 DISCIPLES UTD | |
MASTER K FC | |
20:15 SUZUKI | |
THE BENCHWARMERS | |
SCOREGASM UNITED | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
COBRAS | |
CHOW BUNNIES FC | |
Monday 25 Oct 2021 | ||||
20:15 | THE BENCHWARMERS | RAKASH utd |
Monday 25 October 2021 | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
THE BENCHWARMERS | |
RAKASH utd | |
Tuesday 26 Oct 2021 | ||||
19:00 | SCOREGASM UNITED | 9 DISCIPLES UTD |
Tuesday 26 October 2021 | |
19:00 SUZUKI | |
SCOREGASM UNITED | |
9 DISCIPLES UTD | |
Wednesday 27 Oct 2021 | ||||
18:15 | COBRAS | HONEYBADGERS utd | ||
19:30 | 9 DISCIPLES UTD | SCOREGASM UNITED |
Wednesday 27 October 2021 | |
18:15 SUZUKI | |
COBRAS | |
HONEYBADGERS utd | |
19:30 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
9 DISCIPLES UTD | |
SCOREGASM UNITED | |
Friday 29 Oct 2021 | ||||
18:00 | RAKASH utd | BALL TERRIERS |
Friday 29 October 2021 | |
18:00 SUZUKI | |
RAKASH utd | |
BALL TERRIERS | |
Wednesday 03 Nov 2021 | ||||
18:15 | COBRAS | 9 DISCIPLES UTD | ||
19:30 | RAKASH utd | SCOREGASM UNITED | ||
19:30 | BALL TERRIERS | MASTER K FC | ||
19:45 | THE BENCHWARMERS | HONEYBADGERS utd | ||
20:15 | CHOW BUNNIES FC | MASTER K FC | ||
20:15 | THE BENCHWARMERS | DANONE UNITED | ||
21:00 | CHOW BUNNIES FC | COBRAS |
Wednesday 03 November 2021 | |
18:15 SUZUKI | |
COBRAS | |
9 DISCIPLES UTD | |
19:30 SUZUKI | |
RAKASH utd | |
SCOREGASM UNITED | |
19:30 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
BALL TERRIERS | |
MASTER K FC | |
19:45 MONTEAGA STEEL | |
THE BENCHWARMERS | |
HONEYBADGERS utd | |
20:15 SUZUKI | |
CHOW BUNNIES FC | |
MASTER K FC | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
THE BENCHWARMERS | |
DANONE UNITED | |
21:00 SUZUKI | |
CHOW BUNNIES FC | |
COBRAS | |
Tuesday 09 Nov 2021 | ||||
18:15 | 9 DISCIPLES UTD | CHOW BUNNIES FC |
Tuesday 09 November 2021 | |
18:15 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
9 DISCIPLES UTD | |
CHOW BUNNIES FC | |
Wednesday 10 Nov 2021 | ||||
18:15 | SCOREGASM UNITED | HONEYBADGERS utd | ||
18:15 | DANONE UNITED | BALL TERRIERS | ||
19:30 | MASTER K FC | RAKASH utd | ||
20:16 | 9 DISCIPLES UTD | RAKASH utd |
Wednesday 10 November 2021 | |
18:15 SUZUKI | |
SCOREGASM UNITED | |
HONEYBADGERS utd | |
18:15 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
DANONE UNITED | |
BALL TERRIERS | |
19:30 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
MASTER K FC | |
RAKASH utd | |
20:16 SUZUKI | |
9 DISCIPLES UTD | |
RAKASH utd | |
Wednesday 17 Nov 2021 | ||||
18:15 | DANONE UNITED | 9 DISCIPLES UTD | ||
19:30 | SCOREGASM UNITED | COBRAS | ||
19:45 | MASTER K FC | BALL TERRIERS | ||
20:15 | HONEYBADGERS utd | CHOW BUNNIES FC | ||
20:30 | THE BENCHWARMERS | BALL TERRIERS |
Wednesday 17 November 2021 | |
18:15 SUZUKI | |
DANONE UNITED | |
9 DISCIPLES UTD | |
19:30 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
SCOREGASM UNITED | |
COBRAS | |
19:45 MONTEAGA STEEL | |
MASTER K FC | |
BALL TERRIERS | |
20:15 SUZUKI | |
HONEYBADGERS utd | |
CHOW BUNNIES FC | |
20:30 MONTEAGA STEEL | |
THE BENCHWARMERS | |
BALL TERRIERS | |
Wednesday 24 Nov 2021 | ||||
19:00 | DANONE UNITED | SCOREGASM UNITED | ||
19:45 | HONEYBADGERS utd | 9 DISCIPLES UTD | ||
19:45 | MASTER K FC | THE BENCHWARMERS | ||
21:00 | CHOW BUNNIES FC | THE BENCHWARMERS | ||
21:00 | RAKASH utd | BALL TERRIERS |
Wednesday 24 November 2021 | |
19:00 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
DANONE UNITED | |
SCOREGASM UNITED | |
19:45 SUZUKI | |
HONEYBADGERS utd | |
9 DISCIPLES UTD | |
19:45 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
MASTER K FC | |
THE BENCHWARMERS | |
21:00 SUZUKI | |
CHOW BUNNIES FC | |
THE BENCHWARMERS | |
21:00 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
RAKASH utd | |
BALL TERRIERS | |
Wednesday 01 Dec 2021 | ||||
20:15 | MASTER K FC | COBRAS | ||
20:15 | COBRAS | THE BENCHWARMERS |
Wednesday 01 December 2021 | |
20:15 SUZUKI | |
MASTER K FC | |
COBRAS | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
COBRAS | |
THE BENCHWARMERS | |
Wednesday 08 Dec 2021 | ||||
19:30 | HONEYBADGERS utd | THE BENCHWARMERS | ||
19:30 | DANONE UNITED | COBRAS | ||
19:46 | DANONE UNITED | BALL TERRIERS | ||
20:15 | CHOW BUNNIES FC | RAKASH utd | ||
20:15 | MASTER K FC | SCOREGASM UNITED |
Wednesday 08 December 2021 | |
19:30 SUZUKI | |
HONEYBADGERS utd | |
THE BENCHWARMERS | |
19:30 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
DANONE UNITED | |
COBRAS | |
19:46 MONTEAGA STEEL | |
DANONE UNITED | |
BALL TERRIERS | |
20:15 SUZUKI | |
CHOW BUNNIES FC | |
RAKASH utd | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
MASTER K FC | |
SCOREGASM UNITED | |
Wednesday 15 Dec 2021 | ||||
19:30 | CHOW BUNNIES FC | SCOREGASM UNITED | ||
19:30 | MASTER K FC | THE BENCHWARMERS | ||
20:15 | CHOW BUNNIES FC | HONEYBADGERS utd | ||
20:15 | BALL TERRIERS | COBRAS | ||
21:01 | DANONE UNITED | 9 DISCIPLES UTD | ||
21:26 | HONEYBADGERS utd | MASTER K FC |
Wednesday 15 December 2021 | |
19:30 SUZUKI | |
CHOW BUNNIES FC | |
SCOREGASM UNITED | |
19:30 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
MASTER K FC | |
THE BENCHWARMERS | |
20:15 SUZUKI | |
CHOW BUNNIES FC | |
HONEYBADGERS utd | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
BALL TERRIERS | |
COBRAS | |
21:01 SUZUKI | |
DANONE UNITED | |
9 DISCIPLES UTD | |
21:26 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
HONEYBADGERS utd | |
MASTER K FC | |
Wednesday 12 Jan 2022 | ||||
19:30 | MASTER K FC | DANONE UNITED | ||
19:30 | RAKASH utd | MASTER K FC | ||
19:45 | HONEYBADGERS utd | BALL TERRIERS | ||
20:15 | SCOREGASM UNITED | CHOW BUNNIES FC | ||
20:15 | 9 DISCIPLES UTD | BALL TERRIERS | ||
21:31 | THE BENCHWARMERS | COBRAS |
Wednesday 12 January 2022 | |
19:30 SUZUKI | |
MASTER K FC | |
DANONE UNITED | |
19:30 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
RAKASH utd | |
MASTER K FC | |
19:45 MONTEAGA STEEL | |
HONEYBADGERS utd | |
BALL TERRIERS | |
20:15 SUZUKI | |
SCOREGASM UNITED | |
CHOW BUNNIES FC | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
9 DISCIPLES UTD | |
BALL TERRIERS | |
21:31 MONTEAGA STEEL | |
THE BENCHWARMERS | |
COBRAS | |
Wednesday 19 Jan 2022 | ||||
19:30 | HONEYBADGERS utd | DANONE UNITED | ||
19:45 | CHOW BUNNIES FC | THE BENCHWARMERS | ||
20:15 | RAKASH utd | COBRAS | ||
20:15 | 9 DISCIPLES UTD | MASTER K FC | ||
21:00 | SCOREGASM UNITED | THE BENCHWARMERS |
Wednesday 19 January 2022 | |
19:30 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
HONEYBADGERS utd | |
DANONE UNITED | |
19:45 MONTEAGA STEEL | |
CHOW BUNNIES FC | |
THE BENCHWARMERS | |
20:15 SUZUKI | |
RAKASH utd | |
COBRAS | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
9 DISCIPLES UTD | |
MASTER K FC | |
21:00 SUZUKI | |
SCOREGASM UNITED | |
THE BENCHWARMERS | |
Wednesday 26 Jan 2022 | ||||
19:30 | 9 DISCIPLES UTD | HONEYBADGERS utd | ||
19:30 | DANONE UNITED | MASTER K FC | ||
20:15 | MASTER K FC | CHOW BUNNIES FC | ||
20:15 | SCOREGASM UNITED | BALL TERRIERS | ||
21:00 | CHOW BUNNIES FC | RAKASH utd |
Wednesday 26 January 2022 | |
19:30 SUZUKI | |
9 DISCIPLES UTD | |
HONEYBADGERS utd | |
19:30 MONTEAGA STEEL | |
DANONE UNITED | |
MASTER K FC | |
20:15 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
MASTER K FC | |
CHOW BUNNIES FC | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
SCOREGASM UNITED | |
BALL TERRIERS | |
21:00 SUZUKI | |
CHOW BUNNIES FC | |
RAKASH utd | |
Wednesday 02 Feb 2022 | ||||
19:45 | COBRAS | MASTER K FC | ||
19:46 | HONEYBADGERS utd | SCOREGASM UNITED | ||
20:31 | 9 DISCIPLES UTD | DANONE UNITED | ||
20:31 | CHOW BUNNIES FC | BALL TERRIERS | ||
21:00 | COBRAS | RAKASH utd |
Wednesday 02 February 2022 | |
19:45 MONTEAGA STEEL | |
COBRAS | |
MASTER K FC | |
19:46 SUZUKI | |
HONEYBADGERS utd | |
SCOREGASM UNITED | |
20:31 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
9 DISCIPLES UTD | |
DANONE UNITED | |
20:31 MONTEAGA STEEL | |
CHOW BUNNIES FC | |
BALL TERRIERS | |
21:00 SUZUKI | |
COBRAS | |
RAKASH utd | |
Thursday 03 Feb 2022 | ||||
LEAGUE CUP 2ND ROUND | ||||
18:01 | RAKASH utd | 9 DISCIPLES UTD |
Thursday 03 February 2022 | |
18:01 SUZUKI | |
LEAGUE CUP 2ND ROUND | |
RAKASH utd | |
9 DISCIPLES UTD | |
Wednesday 09 Feb 2022 | ||||
18:45 | DANONE UNITED | CHOW BUNNIES FC | ||
20:15 | MASTER K FC | HONEYBADGERS utd | ||
21:15 | SCOREGASM UNITED | BALL TERRIERS | ||
LEAGUE CUP 2ND ROUND | ||||
21:45 | BALL TERRIERS | HONEYBADGERS utd |
Wednesday 09 February 2022 | |
18:45 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
DANONE UNITED | |
CHOW BUNNIES FC | |
20:15 MONTEAGA STEEL | |
MASTER K FC | |
HONEYBADGERS utd | |
21:15 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
SCOREGASM UNITED | |
BALL TERRIERS | |
21:45 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
LEAGUE CUP 2ND ROUND | |
BALL TERRIERS | |
HONEYBADGERS utd | |
Wednesday 16 Feb 2022 | ||||
18:15 | CHOW BUNNIES FC | COBRAS | ||
19:01 | DANONE UNITED | SCOREGASM UNITED | ||
19:45 | HONEYBADGERS utd | BALL TERRIERS | ||
20:31 | 9 DISCIPLES UTD | THE BENCHWARMERS | ||
21:15 | MASTER K FC | RAKASH utd |
Wednesday 16 February 2022 | |
18:15 SUZUKI | |
CHOW BUNNIES FC | |
COBRAS | |
19:01 MONTEAGA STEEL | |
DANONE UNITED | |
SCOREGASM UNITED | |
19:45 MONTEAGA STEEL | |
HONEYBADGERS utd | |
BALL TERRIERS | |
20:31 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
9 DISCIPLES UTD | |
THE BENCHWARMERS | |
21:15 MONTEAGA STEEL | |
MASTER K FC | |
RAKASH utd | |
Wednesday 23 Feb 2022 | ||||
18:16 | HONEYBADGERS utd | COBRAS | ||
LEAGUE CUP SEMI FINAL | ||||
19:30 | RAKASH utd | DANONE UNITED | ||
LEAGUE CUP SEMI FINAL | ||||
19:30 | BALL TERRIERS | SCOREGASM UNITED | ||
20:46 | CHOW BUNNIES FC | THE BENCHWARMERS |
Wednesday 23 February 2022 | |
18:16 SUZUKI | |
HONEYBADGERS utd | |
COBRAS | |
19:30 SUZUKI | |
LEAGUE CUP SEMI FINAL | |
RAKASH utd | |
DANONE UNITED | |
19:30 TEK TEKKERS FOOTBALL ACADEMY | |
LEAGUE CUP SEMI FINAL | |
BALL TERRIERS | |
SCOREGASM UNITED | |
20:46 MONTEAGA STEEL | |
CHOW BUNNIES FC | |
THE BENCHWARMERS | |